×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
true
false

نشست بررسی نقش نماز بر تاثیر فضای مجازی در تغییر سبک زندگی با همکاری ستاد اقامه نمازدر جمع کارمندان اداره گمرک یزد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فروهر از اساتید مرکز تخصصی نماز قم به بیان جایگاه نماز در دین مبین اسلام پرداخت. گفت: نماز بنابر آیات قرآن بازدارنده انسان از فحشا و منکرات می باشد.و اورا به سوی کمال و نورانیت رهنمون می سازد.

حجت الاسلام فروهر با تاکید بر اینکه باید از فضای مجازی که امروز در اختیار داریم به بهترین نحو بهرومند شویم بیان داشت: استفاده از این فضای مجازی باید در خدمت انسان باشد و انسان را در ورطه غفلت و فراموشی از یاد خدا وارد نسازد.

معاونت تبلیغ در فضای مجازی حوزه افزود: نماز و ذکر خدا انسان را از فراموشی و غفلت رهایی می بخشد و نیرویی به او میدهد که مانع از سقوط و انحراف او میشود.

وی آگاهی نداشتن از آسیب های فضای مجازی را دلیلی بر تغییر سبک زندگی افراد دانست و اظهار داشت: استفاده بیش از حد و بدون مدیریت در این فضا باعث می شود که افراد بدون توجه به ذائقه و گرایش خود وارد فضاهایی شوند که به مرور زمان بر سبک زندگی و نوع نگرش فرد تاثیر می گذارد.

حجت الاسلام فروهر با بیان اینکه جوانان و نوجوانان مدت زمان زیادی از وقت خود را در این فضا سپری می کنند اذعان داشت: باید سطح آگاهی خانواده ها را نسبت به این فضا بالا برده شود و جوانان و نوجوانان را در این فضا رها نسازند.

وی به محتوای موجود در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: همه محتواهای این فضا سالم نیستند بلکه اکثرا با هدف تغییر در نگرش و دیدگاه های افراد نسبت به موضوعات مختلف مخصوصا خانواده و اجتماع قرار داده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فروهر نماز و ارتباط با خدا و اهل بیت (علیهم السلام) را به عنوان بهترین الگوهای تربیتی در همه عصرها و دوران ها معرفی کرد و بیان داشت: برای اینکه در فضای مجازی جوانان و خانواده ها مصون بمانند نیازمند یک ارتباط قوی با خدا که نماز هست می باشند تا از منکرات و گناهان در این فضا مصون بمانند و دیگری الگوی صحیح تا ازآن بعنوان سبک زندگی استفاده کنند که همان الگوبرداری از زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) در همه ابعاد زندگی می باشد.

وی در خاتمه به سوالات شرکت کنندگان در جلسه پاسخ داد.

false
false
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*