×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
true
false

کارگاه ارتباط بین فردی باهمکاری ستاد اقامه نماز و معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها ) یزد برگزار شد.

حجت الا سلام فروهر در این کارگاه آموزشی به بیان کانال های ارتباطی بین افراد پرداخت وگفت: برای داشتن یک ارتباط خوب باید ابتدا کانالهای ارتباطی را بشناسیم و با توجه به این کانال ها با افراد ارتباط برقرار کنیم که شامل کانال دیداری،کانال شنیداری و کانال احساسی می باشد.کانال های ارتباطی رفتار ما با دیگران را بهبود می بخشد.

وی در ارتباط بین فردی به روابط بین همسران اشاره کرد و بیان داشت: از جمله روش های گفتاری ابراز عشق می توان به این موارد پرداخت.استفاده از الفاظ زیبا برای صحبت کردن، تعریف از همسر در موقعیت های مختلف، تشکر و قدر دانی کردن ، وقت گذاشتن برای صحبت کردن، همه اینها باعث از بین رفتن ذهن خوانی و تاثیر منفی زبان می شود.

حجت الاسلام فروهر در زمینه ابراز محبت کردن به دیگران ،اظهار داشت: نمایش عملی محبت، که بیشترین تجلی آن در احساس و فداکاری است،که شامل هر نوع نیکی و خوبی که نشان از اخلاص و عشق درونی داشته باشد، می شود.

وی در ادامه این کارگاه  در مقابل واکنش دیگران به ابراز محبت عنوان کرد: ابراز عملی پشتوانه ابراز زمانی است، نمایاندن محبت ، بدون پشتوانه عملی، فریبی بیش نیست. عشق و محبت هرگاه با عمل همراه شود تاثیر گذار خواهد بود. حتی ناسپاس ترین انسانها در مقابل احساس دیگران واکنش نشان می دهند.

استاد  فروهر در این کارگاه به بیان تفاوت های بین زن و مرد اشاره کرد و اذعان داشت: مرد و زن دارای تفاوت های هستند که اگر این تفاوت ها بین همسران شناخته شود، بیشتر مشکلات بین آنها حل خواهد شد.برای مثال ، زنها قدرت ذهن خوانی دیگران را دارند،ولی مردها در این زمینه ضعیف هستند. زن ها از درگیری و جدال فاصله می گیرند ولی مردها وارد درگیری می شوند.

وی  در زمینه مشاجره و دعوا بین همسران گفت: همسران بعد از دعوا و مشاجره با هم نباید رفتار سردی بایکدیگر داشته باشند،کوه های اعتماد به هم را خراب نکنند،مشکل را مشکل تر نکنند، و سعی کنند که دعوا را کشدار نکنند. ودر جمع و درحضور دیگران باهم مشاجره نداشته باشند.

حجت الاسلام فروهر در پایان کارگاه به سوالات خواهران حاضر در جلسه پاسخ دادند.

false
false
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*