×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
true
false

کارگاه آموزشی شیوه های نوین جذب نوجوانان به نماز به همت ستاد اقامه نماز و معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب (علیهاالسلام) یزد در این مدرسه برگزار شد.

کارگاه آموزشی شیوه های جذاب سازی نماز برای نوجوانان با حضور حجه الاسلام خوئینی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم در جمع خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت زینب(علیهاالسلام) برگزار شد.

حجه الاسلام خوئینی به اهمیت نقش طلاب در جذب و گرایش نوجوانان و جوانان به نماز و اعمال عبادی اشاره کرد و گفت: یک طلبه باید یک هنرمند خوب باشد. برای جذب نوجوانان باید هنر چگونه حرف زدن را بلد باشد. طلبه باید بتواند نیاز مخاطب خود راشناسایی کند و متناسب با آن راهکار ارائه دهد.

وی برای بیان تاثیرگذاری بر روی رفتار نوجوانان به این نکته که باید از شیوه اصول رفتار ساز استفاده کرد ،پرداخت و اظهار داشت: اصل اول در شیوه اصول رفتار سازی، شروع از خود می باشد.نوجوانان از رفتار مبلغان دین تقلید می کنند.بجای اینکه خواسته باشند خیلی با آنها حرف بزنند با رفتار خود به آنها نشان دهند.در مرحله بعد، حرف زدن با زبان مخاطب می باشد.در این قسمت هنر یک مبلغ، دانستن داستان و قصه و اینکه بلد باشد شعرهای کودکانه بخواند.تا بتوانددر ذهن  کودکان و نوجوانان،خاطره سازی کند.

استاد مرکز تخصصی نماز در ادامه این شیو ها به اصل تشویق اشاره کرد و اذعان داشت: در اصل تشویق باید این نکات اساسی را در نظر داشته باشید۱- تشویق شرطی نباشد۲- فقط مادی نباشد ۳- اگر قول دادید حتما عمل کنید.

وی در ادامه به اصول های دیگر جذب از جمله تسهیل و تدریج و شروع به موقعه پرداخت و گفت: این سه مرحله باعث می شود که در کودک شور و شوق نماز خواندن بوجود بیاید و در او نهادینه شود.

حجه الاسلام خوئینی دعوت با گفتار و دعوت بر اساس سن را از اصول دیگر جذب دانست و بیان داشت: در مرحله نوجوانی نباید به او بگوییم که نماز بخوان بلکه باید با گفتاری مانند اینکه در نمازت ما را دعا کن هم به نوجوان شخصیت بدهیم و هم اینکه بطور غیر مستقیم نماز خواندن را به او یادآوری کنیم.

وی در خاتمه از طلاب خواهر خواست تا کار با کودکان و نوجوانان را با توجه به نزدیک شدن به فصل تعطیلی مدارس در اولویت کار خود قرار دهند. و همچنین پیشنهاد خواندن کتاب شیو های نوین جذاب سازی نماز و فرودگاه فرشتگان را به خواهران حاضر در جلسه دادند.

false
false
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*